Sold
Kent BuildingFLOOR 10FLAT A
Registration Number:06797508
|Transaction Date:21/09/1996
PRN:A4731385
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

BowieMok莫惠怡
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-490315)
PRICE
$2.8 M
Saleable Area
797sq.ft.
Buy $3,515 /sq.ft.
Gross Area
1,100sq.ft.
Buy $2,545 /sq.ft.
Building Age
60 Years
Transaction Date: 21/09/1996
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1966-04
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
44
Walking toAustinStation
3 Min(s)
Address/ Area
39A Jordan Road