Sold
One Hyde Park Kensington Road House 6KENSINGTON ROADHOUSE 6
Registration Number:09092503100232
|Transaction Date:02/09/2009
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

IreneTam譚玉鳳
ACCOUNT DIRECTOR(E-428631)
Sold

1/1
PRICE
$10 M
Saleable Area
1,377sq.ft.
Buy $7,264 /sq.ft.
Gross Area
2,096sq.ft.
Buy $4,771 /sq.ft.
Building Age
17 Years
Transaction Date: 02/09/2009
Estate Overview
Date of Occupation Permit
2009-04
No. of Phases
-
No. of Blocks
30 Block(s)
Total Units
30
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
328 Kung Um Road
Other Facilities
Swimming Pool, Gymnasium, Jacuzzi, Ball Room