Sold
Kensington HillFLOOR 21FLAT B
Registration Number:18090701690016
|Transaction Date:03/09/2018
PRN:D2784863
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

CeciliaMak麥凱詩
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-472780)
Sold

1/2
PRICE
$21.5 M
Saleable Area
804sq.ft.
Buy $26,739 /sq.ft.
Building Age
9 Years
Transaction Date: 03/09/2018
Estate Overview
Date of Occupation Permit
2016-09
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
75
Walking toSai Ying PunStation
4 Min(s)
Address/ Area
98 High Street