Sold
Kensington HillFLOOR 30FLAT A
Registration Number:15060301840013
|Transaction Date:08/05/2015
PRN:D2785092
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

DavyNg吳棟濠
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-556959)
Sold

1/2
PRICE
$21.47 M
Saleable Area
864sq.ft.
Buy $24,839 /sq.ft.
Building Age
9 Years
Transaction Date: 08/05/2015
Estate Overview
Date of Occupation Permit
2016-09
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
75
Walking toSai Ying PunStation
4 Min(s)
Address/ Area
98 High Street