Sold
Kensington HillFLOOR 26FLAT B
Registration Number:15063000510120
|Transaction Date:05/06/2015
PRN:D2784984
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

IanYeung楊子仲
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-587830)
Sold

1/2
PRICE
$17.22 M
Saleable Area
804sq.ft.
Buy $21,411 /sq.ft.
Building Age
9 Years
Transaction Date: 05/06/2015
Estate Overview
Date of Occupation Permit
2016-09
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
75
Walking toSai Ying PunStation
4 Min(s)
Address/ Area
98 High Street