Sold
Kensington HillFLOOR 26FLAT C
Registration Number:14102200900161
|Transaction Date:06/10/2014
PRN:D2784998
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

RobertLaw羅善衡
PRINCIPAL ACCOUNT DIRECTOR(S-210313)
Sold

1/2
PRICE
$12.31 M
Saleable Area
569sq.ft.
Buy $21,615 /sq.ft.
Building Age
9 Years
Transaction Date: 06/10/2014
Estate Overview
Date of Occupation Permit
2016-09
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
75
Walking toSai Ying PunStation
4 Min(s)
Address/ Area
98 High Street