Sold
Kensington HillFLOOR 6FLAT C
Registration Number:16123001390078
|Transaction Date:09/12/2016
PRN:D2784485
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

JennChan陳艷華
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-564300)
Sold

1/2
PRICE
$13.3 M
Saleable Area
532sq.ft.
Buy $25,012 /sq.ft.
Building Age
9 Years
Transaction Date: 09/12/2016
Estate Overview
Date of Occupation Permit
2016-09
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
75
Walking toSai Ying PunStation
4 Min(s)
Address/ Area
98 High Street