Sold
Kensington CourtFLOOR 11NO. 4B
Registration Number:19120500960049
|Transaction Date:26/11/2019
PRN:B9023392
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

PhilipPoon潘家豪
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(E-231550)
Sold

1/9
PRICE
$21 M
Saleable Area
1,200sq.ft.
Buy $17,497 /sq.ft.
Gross Area
1,450sq.ft.
Buy $14,483 /sq.ft.
Building Age
61 Years
Transaction Date: 26/11/2019
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1965-01
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
24
Walking toWan ChaiStation
12 Min(s)
Address/ Area
4B-4C Shiu Fai Terrace