Sold
Kensington CourtFLOOR 3NO. 4B
Registration Number:07041801500043
|Transaction Date:03/04/2007
PRN:C0471895
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

FatYau邱柱杰
ACCOUNT DIRECTOR(S-388879)
Sold

1/1
PRICE
$7.4 M
Saleable Area
1,200sq.ft.
Buy $6,166 /sq.ft.
Gross Area
1,450sq.ft.
Buy $5,103 /sq.ft.
Building Age
61 Years
Transaction Date: 03/04/2007
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1965-01
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
24
Walking toWan ChaiStation
12 Min(s)
Address/ Area
4B-4C Shiu Fai Terrace