Sold
One Hyde Park Kensington Avenue House 2KENSINGTON AVENUEHOUSE 2
Registration Number:10041201990050
|Transaction Date:24/03/2010
PRN:D1333791
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

FrankieLee李世裕
ACCOUNT DIRECTOR(E-435230)
Sold

1/1
PRICE
$15 M
Saleable Area
1,793sq.ft.
Buy $8,365 /sq.ft.
Gross Area
2,900sq.ft.
Buy $5,172 /sq.ft.
Building Age
17 Years
Transaction Date: 24/03/2010
Estate Overview
Date of Occupation Permit
2009-04
No. of Phases
-
No. of Blocks
30 Block(s)
Total Units
30
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
328 Kung Um Road
Other Facilities
Swimming Pool, Gymnasium, Jacuzzi, Ball Room