Sold
Kennedy HeightsFLOOR 31FLAT B
Registration Number:10031801480029
|Transaction Date:19/02/2010
PRN:A1162188
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

JackLam林鉫祐
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-161107)
Sold

1/2
PRICE
$68 M
Saleable Area
2,929sq.ft.
Buy $23,217 /sq.ft.
Gross Area
3,400sq.ft.
Buy $20,000 /sq.ft.
Building Age
37 Years
Transaction Date: 19/02/2010
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1989-04
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
62
Walking toCentralStation
15 Min(s)
Address/ Area
10-18 Kennedy Road