Sold
Karly CourtFLOOR 2FLAT A
Registration Number:08272679
|Transaction Date:14/12/2000
PRN:A6812677
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

AndySi史家樑
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-369609)
PRICE
$4.73 M
Saleable Area
860sq.ft.
Buy $5,500 /sq.ft.
Gross Area
1,062sq.ft.
Buy $4,454 /sq.ft.
Building Age
35 Years
Transaction Date: 14/12/2000
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1990-06
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
12
Walking toKowloon TongStation
9 Min(s)
Address/ Area
10 Verbena Road