Sold
Karin CourtFLOOR 12FLAT A
Registration Number:09060100200019
|Transaction Date:22/05/2009
PRN:A5968854
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

BennyTong湯荣幸
PRINCIPAL ACCOUNT DIRECTOR(S-179932)
Sold

1/1
PRICE
$6.15 M
Saleable Area
783sq.ft.
Buy $7,859 /sq.ft.
Gross Area
1,000sq.ft.
Buy $6,150 /sq.ft.
Building Age
50 Years
Transaction Date: 22/05/2009
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1975-08
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
24
Walking toPrince EdwardStation
10 Min(s)
Address/ Area
225 Prince Edward Road West