Sold
Kam Wah Garden Block BFLOOR 10FLAT 6
Registration Number:21030901970320
|Transaction Date:24/02/2021
PRN:B7361963
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

RubyWong黃彩雅
ACCOUNT DIRECTOR(S-423610)
PRICE
$4.78 M
Saleable Area
330sq.ft.
Buy $14,465 /sq.ft.
Gross Area
459sq.ft.
Buy $10,414 /sq.ft.
Building Age
39 Years
Transaction Date: 24/02/2021
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1986-10
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
496
Walking toTuen MunStation
3 Min(s)
Address/ Area
1 Tuen Lung Street