Sold
Kam Men MansionFLOOR 2FLAT A
Registration Number:00797760
|Transaction Date:17/07/1997
PRN:B0310664
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

FrankieChung鍾雁飛
ACCOUNT DIRECTOR(S-342226)
PRICE
$1.28 M
Saleable Area
378sq.ft.
Buy $3,388 /sq.ft.
Gross Area
452sq.ft.
Buy $2,832 /sq.ft.
Building Age
43 Years
Transaction Date: 17/07/1997
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1982-09
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
120
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
15 Tseng Choi Street