Sold
Kam Ling Court Block 2 (b)FLOOR 10FLAT 3
Registration Number:15071402180039
|Transaction Date:30/06/2015
PRN:B6447584
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

TobyWong王雪如
PRINCIPAL ACCOUNT DIRECTOR(S-483030)
PRICE
$3.3 M
Saleable Area
284sq.ft.
Buy $11,613 /sq.ft.
Gross Area
400sq.ft.
Buy $8,250 /sq.ft.
Building Age
47 Years
Transaction Date: 30/06/2015
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1979-01
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
220
Walking toHKUStation
1 Min(s)
Address/ Area
1-3 Woo Hop Street