Sold
Kam Ling Court Block 1 (a)FLOOR 9FLAT 1
Registration Number:09120802650307
|Transaction Date:10/11/2009
PRN:A3109208
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

TobyWong王雪如
PRINCIPAL ACCOUNT DIRECTOR(S-483030)
PRICE
$2.07 M
Saleable Area
343sq.ft.
Buy $6,028 /sq.ft.
Gross Area
435sq.ft.
Buy $4,759 /sq.ft.
Building Age
47 Years
Transaction Date: 10/11/2009
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1979-01
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
220
Walking toHKUStation
1 Min(s)
Address/ Area
1-3 Woo Hop Street