Sold
Kam Kwan BuildingFLOOR 6FLAT C
Registration Number:08689484
|Transaction Date:15/05/2002
PRN:A0581552
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

SelinaHuang黃雪梅
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-504969)
Sold

1/2
PRICE
$590 K
Saleable Area
313sq.ft.
Buy $1,884 /sq.ft.
Gross Area
410sq.ft.
Buy $1,439 /sq.ft.
Building Age
44 Years
Transaction Date: 15/05/2002
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1981-09
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
83
Walking toSai Ying PunStation
2 Min(s)
Address/ Area
163-173 Des Voeux Road West