Sold
Kam Hing BuildingFLOOR 16FLAT E
Registration Number:11021600330028
|Transaction Date:02/02/2011
PRN:A9850194
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

DannyWong黃志剛
ACCOUNT DIRECTOR(S-486985)
PRICE
$1.66 M
Saleable Area
466sq.ft.
Buy $3,562 /sq.ft.
Gross Area
578sq.ft.
Buy $2,872 /sq.ft.
Building Age
37 Years
Transaction Date: 02/02/2011
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1989-03
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
200
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
169-181 Castle Peak Road San Hui