Sold
Kam Hing BuildingFLOOR 12FLAT H
Registration Number:01122346
|Transaction Date:05/01/2005
PRN:A9850661
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

RubyWong黃彩雅
ACCOUNT DIRECTOR(S-423610)
PRICE
$760 K
Saleable Area
466sq.ft.
Buy $1,631 /sq.ft.
Gross Area
578sq.ft.
Buy $1,315 /sq.ft.
Building Age
37 Years
Transaction Date: 05/01/2005
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1989-03
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
200
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
169-181 Castle Peak Road San Hui