Sold
Kam Hing BuildingFLOOR 20FLAT F
Registration Number:17050502770061
|Transaction Date:20/04/2017
PRN:B7290677
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

MaggieCheung張靜娜
SENIOR ACCOUNT MANAGER(S-652634)
PRICE
$3.3 M
Saleable Area
375sq.ft.
Buy $8,810 /sq.ft.
Gross Area
464sq.ft.
Buy $7,112 /sq.ft.
Building Age
37 Years
Transaction Date: 20/04/2017
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1989-03
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
200
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
169-181 Castle Peak Road San Hui