Sold
Kam Hing BuildingFLOOR 16FLAT H
Registration Number:13021901210169
|Transaction Date:08/02/2013
PRN:C0662697
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

MaggieCheung張靜娜
SENIOR ACCOUNT MANAGER(S-652634)
PRICE
$2.66 M
Saleable Area
466sq.ft.
Buy $5,707 /sq.ft.
Gross Area
578sq.ft.
Buy $4,602 /sq.ft.
Building Age
37 Years
Transaction Date: 08/02/2013
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1989-03
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
200
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
169-181 Castle Peak Road San Hui