Sold
Kam Hing BuildingFLOOR 26FLAT A
Registration Number:08071802250032
|Transaction Date:04/07/2008
PRN:A9849324
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

MaggieCheung張靜娜
SENIOR ACCOUNT MANAGER(S-652634)
PRICE
$1.19 M
Saleable Area
466sq.ft.
Buy $2,553 /sq.ft.
Gross Area
578sq.ft.
Buy $2,059 /sq.ft.
Building Age
37 Years
Transaction Date: 04/07/2008
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1989-03
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
200
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
169-181 Castle Peak Road San Hui