Sold
Kam Fung BuildingFLOOR 25FLAT D
Registration Number:12051601860170
|Transaction Date:30/04/2012
PRN:A0010793
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL
PRICE
$3.72 M
Saleable Area
421sq.ft.
Buy $8,839 /sq.ft.
Gross Area
530sq.ft.
Buy $7,019 /sq.ft.
Building Age
40 Years
Transaction Date: 30/04/2012
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1986-04
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
261
Walking toLei TungStation
15 Min(s)
Address/ Area
171 Aberdeen Main Road