Sold
Kai Tsui Court Yiu Tsui House (block B)FLOOR 29FLAT 16
Registration Number:21061100200112
|Transaction Date:04/06/2021
PRN:A2306183
Land Registry
HOME OWNERSHIP SCHEME

TeresaLou盧妙儀
ACCOUNT DIRECTOR(S-212742)
PRICE
$7.25 M
Saleable Area
538sq.ft.
Buy $13,462 /sq.ft.
Gross Area
737sq.ft.
Buy $9,830 /sq.ft.
Building Age
32 Years
Transaction Date: 04/06/2021
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1993-07
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
1,216
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
16 Siu Sai Wan Road