Sold
Kai Long Court Block CFLOOR 17FLAT 6
Registration Number:23030901940022
|Transaction Date:17/02/2023
PRN:D4390542
Land Registry
HOME OWNERSHIP SCHEME

AlexChiu趙日雄
ACCOUNT DIRECTOR(S-590008)
Sold

1/7
PRICE
$6.2 M
Saleable Area
460sq.ft.
Buy $13,489 /sq.ft.
Building Age
7 Years
Transaction Date: 17/02/2023
Estate Overview
Date of Occupation Permit
2019-02
No. of Phases
-
No. of Blocks
3 Block(s)
Total Units
683
Walking toKai TakStation
8 Min(s)
Address/ Area
18 Muk On Street