Sold
Whampoa Estate Kai Kwai Building (block E)FLOOR 10FLAT 2
Registration Number:09105126
|Transaction Date:19/12/2003
PRN:A5353012
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL
Sold

1/1
PRICE
$1.12 M
Saleable Area
356sq.ft.
Buy $3,144 /sq.ft.
Gross Area
520sq.ft.
Buy $2,154 /sq.ft.
Building Age
49 Years
Transaction Date: 19/12/2003
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1976-08-1978-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
25 Block(s)
Total Units
2,730
Walking toWhampoaStation
2 Min(s)
Address/ Area
39 Man Tai Street