Sold
Whampoa Estate Kai Kwai Building (block E)FLOOR 9FLAT 3
Registration Number:07638269
|Transaction Date:08/12/1998
PRN:B9413208
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL
Sold

1/1
PRICE
$700 K
Saleable Area
356sq.ft.
Buy $1,965 /sq.ft.
Gross Area
520sq.ft.
Buy $1,346 /sq.ft.
Building Age
49 Years
Transaction Date: 08/12/1998
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1976-08-1978-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
25 Block(s)
Total Units
2,730
Walking toWhampoaStation
2 Min(s)
Address/ Area
39 Man Tai Street