Sold
Kai Hei Land BuildingFLOOR 5FLAT E
Registration Number:15012002440127
|Transaction Date:07/01/2015
PRN:A9908171
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

YoyoLee李爵宇
SENIOR ACCOUNT MANAGER(E-444745)
PRICE
$2.65 M
Saleable Area
350sq.ft.
Buy $7,575 /sq.ft.
Gross Area
459sq.ft.
Buy $5,773 /sq.ft.
Building Age
44 Years
Transaction Date: 07/01/2015
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1982-04
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
168
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
385 Castle Peak Road Castle Peak Bay