Sold
Whampoa Estate Kai Fu Building (block V)FLOOR 10FLAT 1
Registration Number:21111000270203
|Transaction Date:03/11/2021
PRN:A3975570
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

KennyWong黃守軒
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-455139)
Sold

6/11
PRICE
$7.9 M
Saleable Area
498sq.ft.
Buy $15,852 /sq.ft.
Gross Area
650sq.ft.
Buy $12,154 /sq.ft.
Building Age
47 Years
Transaction Date: 03/11/2021
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1976-08-1978-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
25 Block(s)
Total Units
2,730
Walking toWhampoaStation
2 Min(s)
Address/ Area
39 Man Tai Street