Sold
KadooriaFLOOR 7NO. 111
Registration Number:19102800840289
|Transaction Date:22/10/2019
PRN:D3877582
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

AlexWen溫世澤
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-117472)
Sold

1/3
PRICE
$76.73 M
Saleable Area
1,518sq.ft.
Buy $50,556 /sq.ft.
Building Age
9 Years
Transaction Date: 22/10/2019
Estate Overview
Date of Occupation Permit
2016-05
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
77
Walking toPrince EdwardStation
10 Min(s)
Address/ Area
111-133 Kadoorie Avenue