Sold
Ka Shing Court Ka Yiu House (block C)FLOOR 17FLAT 3
Registration Number:16121601060086
|Transaction Date:08/12/2016
PRN:B2110179
Land Registry
HOME OWNERSHIP SCHEME

VanLiu廖嘉姿
ACCOUNT DIRECTOR(S-446130)
Sold

1/5
PRICE
$3.55 M
Saleable Area
606sq.ft.
Buy $5,858 /sq.ft.
Gross Area
829sq.ft.
Buy $4,282 /sq.ft.
Building Age
30 Years
Transaction Date: 08/12/2016
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1995-06
No. of Phases
-
No. of Blocks
4 Block(s)
Total Units
2,432
Walking toFanlingStation
12 Min(s)
Address/ Area
33 Pak Wo Road