Sold
Ka Shing Court Ka Yeung House (block D)FLOOR 33FLAT 15
Registration Number:20042401020262
|Transaction Date:20/04/2020
PRN:B5352027
Land Registry
HOME OWNERSHIP SCHEME

TinieTang湯惠凝
ACCOUNT DIRECTOR(S-603272)
Sold

1/14
PRICE
$3.15 M
Saleable Area
433sq.ft.
Buy $7,280 /sq.ft.
Gross Area
593sq.ft.
Buy $5,312 /sq.ft.
Building Age
30 Years
Transaction Date: 20/04/2020
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1995-06
No. of Phases
-
No. of Blocks
4 Block(s)
Total Units
2,432
Walking toFanlingStation
12 Min(s)
Address/ Area
33 Pak Wo Road