Sold
Ka Shing Court Ka Yeung House (block D)FLOOR 19FLAT 14
Registration Number:17112701950294
|Transaction Date:09/11/2017
PRN:B2113073
Land Registry
HOME OWNERSHIP SCHEME

TinieTang湯惠凝
ACCOUNT DIRECTOR(S-603272)
Sold

1/5
PRICE
$4.13 M
Saleable Area
435sq.ft.
Buy $9,497 /sq.ft.
Gross Area
595sq.ft.
Buy $6,941 /sq.ft.
Building Age
30 Years
Transaction Date: 09/11/2017
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1995-06
No. of Phases
-
No. of Blocks
4 Block(s)
Total Units
2,432
Walking toFanlingStation
12 Min(s)
Address/ Area
33 Pak Wo Road