Sold
Ka Wui BuildingFLOOR 3FLAT A
Registration Number:10072000290047
|Transaction Date:25/06/2010
PRN:A4204769
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

ClementHon韓志明
ACCOUNT DIRECTOR(E-374004)
Sold

1/1
PRICE
$2.36 M
Saleable Area
501sq.ft.
Buy $4,715 /sq.ft.
Gross Area
700sq.ft.
Buy $3,371 /sq.ft.
Building Age
55 Years
Transaction Date: 25/06/2010
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1970-06
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
123
Walking toSham Shui PoStation
6 Min(s)
Address/ Area
7 Fuk Wing Street