Sold
Ka Shing Court Ka Ming House (block A)FLOOR 34FLAT 15
Registration Number:18010200760095
|Transaction Date:06/12/2017
PRN:B7574127
Land Registry
HOME OWNERSHIP SCHEME

TinieTang湯惠凝
ACCOUNT DIRECTOR(S-603272)
Sold

1/5
PRICE
$4 M
Saleable Area
433sq.ft.
Buy $9,244 /sq.ft.
Gross Area
593sq.ft.
Buy $6,745 /sq.ft.
Building Age
30 Years
Transaction Date: 06/12/2017
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1995-06
No. of Phases
-
No. of Blocks
4 Block(s)
Total Units
2,432
Walking toFanlingStation
12 Min(s)
Address/ Area
33 Pak Wo Road