Sold
Ka Shing Court Ka Ming House (block A)FLOOR 24FLAT 14
Registration Number:24031201400020
|Transaction Date:29/02/2024
PRN:B2101578
Land Registry
HOME OWNERSHIP SCHEME

TinieTang湯惠凝
ACCOUNT DIRECTOR(S-603272)
Sold

2/9
PRICE
$2.41 M
Saleable Area
435sq.ft.
Buy $5,542 /sq.ft.
Gross Area
595sq.ft.
Buy $4,050 /sq.ft.
Building Age
30 Years
Transaction Date: 29/02/2024
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1995-06
No. of Phases
-
No. of Blocks
4 Block(s)
Total Units
2,432
Walking toFanlingStation
12 Min(s)
Address/ Area
33 Pak Wo Road