Sold
Ka Shing Court Ka Ming House (block A)FLOOR 24FLAT 10
Registration Number:24100800460037
|Transaction Date:23/09/2024
PRN:B7573988
Land Registry
HOME OWNERSHIP SCHEME

SasaLing凌白沙
ACCOUNT MANAGER(S-552024)
Sold

1/5
PRICE
$4.02 M
Saleable Area
603sq.ft.
Buy $6,669 /sq.ft.
Gross Area
825sq.ft.
Buy $4,873 /sq.ft.
Building Age
30 Years
Transaction Date: 23/09/2024
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1995-06
No. of Phases
-
No. of Blocks
4 Block(s)
Total Units
2,432
Walking toFanlingStation
12 Min(s)
Address/ Area
33 Pak Wo Road