Sold
Whampoa Estate Ka Fu Building (block Z)FLOOR 5FLAT 2
Registration Number:17111002360337
|Transaction Date:03/11/2017
PRN:B6554034
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL
Sold

1/1
PRICE
$5.25 M
Saleable Area
321sq.ft.
Buy $16,367 /sq.ft.
Gross Area
450sq.ft.
Buy $11,667 /sq.ft.
Building Age
48 Years
Transaction Date: 03/11/2017
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1976-08-1978-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
25 Block(s)
Total Units
2,730
Walking toWhampoaStation
2 Min(s)
Address/ Area
39 Man Tai Street