Sold
Whampoa Estate Ka Fu Building (block Z)FLOOR 15FLAT 6
Registration Number:09062602450263
|Transaction Date:27/05/2009
PRN:A3977126
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

AlexWen溫世澤
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-117472)
Sold

1/1
PRICE
$1.38 M
Saleable Area
327sq.ft.
Buy $4,226 /sq.ft.
Gross Area
450sq.ft.
Buy $3,073 /sq.ft.
Building Age
48 Years
Transaction Date: 27/05/2009
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1976-08-1978-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
25 Block(s)
Total Units
2,730
Walking toWhampoaStation
2 Min(s)
Address/ Area
39 Man Tai Street