Sold
Whampoa Estate Ka Fu Building (block Z)FLOOR 13FLAT 2
Registration Number:06061000570292
|Transaction Date:01/06/2006
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

AlexWen溫世澤
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-117472)
Sold

1/1
PRICE
$1.44 M
Saleable Area
321sq.ft.
Buy $4,495 /sq.ft.
Gross Area
450sq.ft.
Buy $3,204 /sq.ft.
Building Age
48 Years
Transaction Date: 01/06/2006
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1976-08-1978-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
25 Block(s)
Total Units
2,730
Walking toWhampoaStation
2 Min(s)
Address/ Area
39 Man Tai Street