Sold
Jumbo CourtFLOOR 12FLAT K
Registration Number:07080301800310
|Transaction Date:11/07/2007
PRN:A3001582
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

CarmanWong黃少仙
SENIOR PRINCIPAL ACCOUNT DIRECTOR(S-379834)
Sold

1/1
PRICE
$1.6 M
Saleable Area
401sq.ft.
Buy $3,985 /sq.ft.
Gross Area
458sq.ft.
Buy $3,493 /sq.ft.
Building Age
46 Years
Transaction Date: 11/07/2007
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1979-05
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
168
Walking toWong Chuk HangStation
3 Min(s)
Address/ Area
3 Welfare Road