Sold
Jumbo CourtFLOOR 7FLAT G
Registration Number:10102601660013
|Transaction Date:14/10/2010
PRN:A3001289
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

DavidChin錢佳成
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-601904)
Sold

1/1
PRICE
$3 M
Saleable Area
413sq.ft.
Buy $7,258 /sq.ft.
Gross Area
485sq.ft.
Buy $6,186 /sq.ft.
Building Age
46 Years
Transaction Date: 14/10/2010
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1979-05
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
168
Walking toWong Chuk HangStation
3 Min(s)
Address/ Area
3 Welfare Road