Sold
Jumbo CourtFLOOR 9FLAT D
Registration Number:18041302170086
|Transaction Date:23/03/2018
PRN:A3001048
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

CarmanWong黃少仙
SENIOR PRINCIPAL ACCOUNT DIRECTOR(S-379834)
Sold

1/1
PRICE
$5.88 M
Saleable Area
413sq.ft.
Buy $14,226 /sq.ft.
Gross Area
494sq.ft.
Buy $11,903 /sq.ft.
Building Age
46 Years
Transaction Date: 23/03/2018
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1979-05
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
168
Walking toWong Chuk HangStation
3 Min(s)
Address/ Area
3 Welfare Road