Sold
Jing Hui Garden Tower 1FLOOR 3FLAT C
Registration Number:10020503330195
|Transaction Date:28/01/2010
PRN:B6055909
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL
PRICE
$1.94 M
Saleable Area
406sq.ft.
Buy $4,781 /sq.ft.
Gross Area
529sq.ft.
Buy $3,667 /sq.ft.
Building Age
37 Years
Transaction Date: 28/01/2010
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1989-02
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
192
Walking toWong Chuk HangStation
12 Min(s)
Address/ Area
8 Aberdeen Main Road