Sold
Jadeview CourtFLOOR 17FLAT A
Registration Number:15052900430194
|Transaction Date:15/05/2015
PRN:A0921289
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

RobertLaw羅善衡
PRINCIPAL ACCOUNT DIRECTOR(S-210313)
Sold

1/2
PRICE
$7 M
Saleable Area
457sq.ft.
Buy $15,302 /sq.ft.
Gross Area
628sq.ft.
Buy $11,146 /sq.ft.
Building Age
32 Years
Transaction Date: 15/05/2015
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1993-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
152
Walking toHKUStation
1 Min(s)
Address/ Area
38 Hill Road