Sold
Jadeview CourtFLOOR 19FLAT F
Registration Number:08647811
|Transaction Date:08/03/2002
PRN:B7758441
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

TobyWong王雪如
PRINCIPAL ACCOUNT DIRECTOR(S-483030)
Sold

1/2
PRICE
$1.36 M
Gross Area
451sq.ft.
Buy $3,016 /sq.ft.
Building Age
32 Years
Transaction Date: 08/03/2002
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1993-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
152
Walking toHKUStation
1 Min(s)
Address/ Area
38 Hill Road