Sold
Jadeview CourtFLOOR 18FLAT E
Registration Number:23081800620101
|Transaction Date:04/08/2023
PRN:B3495423
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

RobertLaw羅善衡
PRINCIPAL ACCOUNT DIRECTOR(S-210313)
Sold

1/2
PRICE
$6.56 M
Saleable Area
330sq.ft.
Buy $19,851 /sq.ft.
Gross Area
451sq.ft.
Buy $14,545 /sq.ft.
Building Age
32 Years
Transaction Date: 04/08/2023
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1993-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
152
Walking toHKUStation
1 Min(s)
Address/ Area
38 Hill Road