Sold
Jadeview CourtFLOOR 7FLAT A
Registration Number:18030701960153
|Transaction Date:23/02/2018
PRN:A0921384
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

SteveWong黃志明
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-563997)
Sold

1/2
PRICE
$7.78 M
Saleable Area
457sq.ft.
Buy $17,007 /sq.ft.
Gross Area
628sq.ft.
Buy $12,389 /sq.ft.
Building Age
32 Years
Transaction Date: 23/02/2018
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1993-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
152
Walking toHKUStation
1 Min(s)
Address/ Area
38 Hill Road