Sold
Jadeview CourtFLOOR 22FLAT E
Registration Number:07306305
|Transaction Date:25/09/1997
PRN:B3495448
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL
Sold

1/2
PRICE
$3.03 M
Saleable Area
330sq.ft.
Buy $9,169 /sq.ft.
Gross Area
451sq.ft.
Buy $6,718 /sq.ft.
Building Age
32 Years
Transaction Date: 25/09/1997
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1993-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
152
Walking toHKUStation
1 Min(s)
Address/ Area
38 Hill Road